PAGAT: Lajm shumë i mirë për mësimdhënësit


Kreu i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bere me dije se te henen dalin pagat per zyrtaret publik.
“Sot kam pasur kontakte me parterin tone social, sipas tyre ka ndodhur nje gabim teknik. Une besoj se te henen dalin pagat”, tha ai ne konference per media.
Kreu i Keshillit Grevist, Rrahman Jashraj, ka treguar se do tè respekto ne vendimin e shumices, te cilet kane vepruar pro pezullimit te greves.

Ai ka treguar se ajo do tè pezullohet deri n° muajin janar 2023.
” Ajo ge dua te them eshte se me kenaqesi e respekt po iu drejtohem grevisteve. Mundèsia e vetme na kishte mbetur greva e pergjithshme.
Duke respektuar zerin e anetaresise greva filloi me 25 gusht. Qeveria n° vend se tè dergoje optimizem, por reagoj me fyerje. Falenderoj prinderit dhe qytetaret që dhane vleresime per greven. Ata qè na fyen dhe linquan le tè mbetet ne fytyren e tyre. Uroj qè qeveria te nxjerr mèsime nga kjo Greve. Si Keshill Grevist i BSPK-së, SBASHK-ut dhe administrates dhe jemi te obliguar të veprojme sipas vullnetit te shumices” ka thene Jashraj.
Kosova ime 2022
More


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *