Bëni Qejf Këtë Tetor, Virgjëreshë, Bëni!!!


Mirësevini në tetor, Virgjëresha. E keni planifikuar kostumin tuaj të Halloween? Fatmirësisht, Mërkuri retrogradë përfundon të dielën, më 2 tetor dhe gjërat bëhen më të lehta për pjesën tjetër të tetorit.Por Mërkuri nuk është i vetmi planet që jua bën jetën më të lehtë këtë muaj. Planeti transformues Plutoni shkon drejtpërdrejt të shtunën, më 8 tetor, duke ju siguruar një dozë shtesë vetëbesimi. Virgjëreshat shpesh quhen perfeksionistë dhe për syrin tuaj detajist, por jo të gjithë dinë për talentet tuaja.

Ky tranzit ju vendos në humor për t’u dukur dhe armiq bëni kujdes sepse nuk ka asgjë më të fuqishme se një Virgjëreshë e guximshme. Nëse dëshironi një fundjavë për t’u veshur ekstravagantë, për të bërë një grim të guxi mshëm dhe për të kërcyer, nuk keni nevojë të prisni deri në Halloween.E diela e 9 tetorit, sjell një hënë të plotë të guximshme. Hënat e plota janë intensive dhe astrologët këshillojnë të mos dukeni shumë. Megjithatë, për shkak se kjo hënë e plotë vazhdon temën tuaj të transformimit në një version më të sigurt të vetes ju mund të përfitoni duke djersitur në pistën e vallëzimit ose në shtrat me një të dashur. Sezoni i Akrepit fillon të dielën, më 23 tetor.

Gjeni kohë për gjumë, Virgjëreshë, sepse tetori është një muaj jashtëzakonisht social për ju. Gjatë muajve të fundit, mund të jeni lidhur me njerëz të rinj. Kur Saturni shkon drejtpërdrejt te Ujori të shtunën, më 22 tetor, do jeni në humor për të vazhduar festën dhe për të festuar miqësi të tilla. Dhe nuk është ende Hall oween, kështu që edhe një herë, duhet të pushoni.Ka një natë për të cilën duhet të përpiqeni të qëndroni brenda. Ka një hënë të re dhe një eklips diellor në Akrep të martën, më 25 tetor, i cili ka potencialin të sjellë dramë dhe përfundime të papritura. Ndërsa eklipset janë të bukura, ato janë një punë e madhe astrologjikisht për shkak të reputacionit të tyre për fillimin e grindjeve dhe nxitjen e ankthit.

Përdoreni këtë javë për të bërë banjë, për të fjetur shumë dhe për t’u angazhuar në çfarëdo forme të preferuar të kujdesit për veten tuaj. Fundjava e fundit e muajit është kur të gjithë festojnë Hallo ween. Megjithatë, Virgjëreshë, Marsi shkon në retrogradë të dielën, më 30 tetor.Kur Marsi është retrogradë, ne shpesh nuk duam të dalim jashtë dhe madje mund të përjetojmë një dëshirë seksuale të reduktuar . Pra, nuk ka asgjë nëse doni të festoni Halloween me një darkë dhe jo në klub. Kënaquni dhe shihemi muajin tjetër.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *