Kur m’erdh lajmi qe evladi m’ka vdek thash ta qeli vorrin t’hy Une ven tatij, Nuses i thash “Oj bij si dush bonja”!


Kur m’erdh lajmi qe evladi m’ka vdek thash ta qeli vorrin t’hy Une ven tij, Nuses i thash “Oj bij si dush bonja”! – Pershendetje jam nje grua rris vajzen jetimee deshta mja tregu historin jam 46 vjeqe dhe kam 23 vite martes jam martu ne mosh shum tre zoti ma fali Ni djal elhamdurila me pas shkojke veq me fshtir Se skamjee nuk kishmi ishte dhe burri i smut ekishte smujen e ran ne mulqi zoti e murr u merzita shum se ishte krahi jem i djatht po thojsha masi e kam djalin. Po jeta ish me sprova djali u martu dy vjet martes jav qoj zoti ni qik u gzova

shum Se thojsha ma jek merzin e djali ka punu fabrik per me na majt neve e ni dit dimri a dit edhe zemra ma ka ni ish prish diqka fabrik e i kish ra blloki e kish ja kish mar jeten rryma e kur ma prunen lajmin thash ta qeli vorrin t hy un ven tij se evladin ish ran me shti ntok I harrova krejt. Nusja ish e re 19 vjet edhe i thash oj bi si dush rrite qiken po shoqet e tua jan tu rrit vazhdoje jeten tane e kam dasht nusen si qiken teme ajo vendosi me

dal i thash mu munesh me ardh mem pa edhe qiken kur dush me marr me pa se e kam dasht shum at nuse kur e pasha ma heke mallin e djalit kur e pasha naper shpi e tash qika mi ban 2 vjet nentor e kqyri shum po nana vet u martu edhe merzitna shum qe spo vje me na pa e tash un jetoj me ni katun me ni dhom jam gruja kunatit mka nimu shum mka dho tamel Se ka lop per qiken po tash edhe ajo u bo me nuse po thot spom dojn as mu nshpi e kam problem tash dimer qe po himi per dru per hargj per rrym se mkan thirr me punu furr tbukes do kojshi me pastru edhe per gjdo dit mthan ti japmi ka tre buk Po qiken spo kam ku me lan edhe jam meni fshat e thash ta ndaj me juve t jeki pak merzi se Po sho ktu histori Se ska dit qe ska kur pe menoj qe e kam shti evladin ntok kur pe sho djellin Tu rrezu po kjo jet o e shkurt ishalla takona ne at dunjo me to.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *