Na thuaj ç`shenjë është ai, të të themi si të trajton


Dashi-Djemtë e Dashit janë një grup kokëfortë. Ju mund të keni vënë re se i dashuri juaj pëlqen të bëjë gjithçka vetë, edhe nëse nuk është ekspert. Ai do të gjejë diçka online dhe do të përpiqet, gjithsesi. Po, meshkujt e Dashit janë të tillë në gjithçka që bëjnë. Kjo do të thotë nëse ai ka filluar t’ju tregojë për ëndrrat dhe aspiratat e tij, të kërkojë opinion dhe madje të ndihmojë, atëherë është një shenjë e sigurt që është absolutisht i dashuruar me ju. Dashët u besojnë vetëm njerëzve për të cilët kujdesen më shumë.Demi-Djemtë Demi janë shumë të mbyllur kur bëhet fjalë për marrëdhëniet dhe hyrjen e njerëzve të rinj në jetën e tyre. Nëse mendoni se ai ka filluar të hapet me ju, duke u bërë pjesë e jetës së tij të përditshme me të gjitha problemet dhe momentet e tij të lumtura, atëherë kjo është një shenjë e qartë se është i dashuruar me ty. Ai do të bëhet sa vjen e më ekspresiv tani e tutje!

Binjakët-Djemtë Binjakë janë shumë të shoqërueshëm dhe dëshirojnë komunikim gjatë gjithë kohës. Ata fluturojnë si flutura nga një person tek tjetri dhe duket se nuk ndalen kurrë. Ditët e tyre janë të mbushura me takime, mbledhje miqsh, ngjarje familjare, kurse, leksione, mësime dhe çfarëdo tjetër. Pavarësisht orarit të tij të ngjeshur ai gjithmonë gjen kohë të jetë me ju, duke treguar interes të vërtetë për gjithçka që bëni, kjo do të thotë se ai është i juaji. Ai ju do dhe e dëshiron më shumë shoqërinë tuaj!Gaforrja-Burrat Gaforre duan të jenë të hapur për mënyrën se si ndihen, pavarësisht nëse janë të lumtur, të lodhur apo të dashuruar. Po, sapo një djalë Gaforre të kuptojë se nuk mund të jetojë pa ty, do të jesh e para që do ta marrësh vesh! Epo, mbase ai do të tregojë në fillim anën e tij më të mirë, por sigurohuni që shfaqjet publike të dashurisë do të pasojnë. Ai nuk do të ketë probleme me përqafimin, mbajtjen e dorës, apo edhe puthjen ku të gjithë mund t’ju ??shohin. Burrat Gaforre janë të guximshëm gjithashtu.

Luani-Djemtë Luanë kanë një tendencë për gjeste të mëdha, pavarësisht nëse është për t’ju bërë përshtypje apo thjesht për t’u shfaqur. Zakonisht janë të dyja, kështu që nuk ka shans të humbasësh shenjat ‘delikate’ se ai është i dashuruar me ty. I dashuri juaj do t’ju mbulojë me dhurata të ndryshme, vizita në teatro, filma dhe ekspozita arti, sa më madhështore, aq më mirë! Dhe mos harroni për udhëtimet ekzotike, ato do të pasojnë më tej.Virgjëresha-Është e vështirë për djemtë e Virgjëreshës të shprehin ndjenjat e tyre të vërteta. Ata flasin me veprimet e tyre. Ju do të vini re se ai është përfshirë më shumë në gjithçka që bëni nga puna juaj tek marrëdhëniet familjare dhe hobit. Nëse keni ndonjë problem ai do të jetë gjithmonë aty për të ndihmuar në çfarëdo mënyre. Ana e tij e kujdesshme dhe e butë do të shkëlqejë dhe ju do të kuptoni gjithçka edhe pa folur.Peshorja-Burrat Peshore bëhen vërtet intensiv kur bien në dashuri. Ju nuk do ta humbisni sepse e gjithë vëmendja e tij do të përqendrohet tek ju dhe vetëm ju. Nëse nuk e shihni njëri -tjetrin, ai do t’ju dërgojë mesazhe gjatë gjithë ditës vetëm për t’u siguruar që dita juaj po shkon mirë. Nëse jeni bashkë ai do të gjejë mënyra për t’ju ??komplimentuar dhe për t’ju ??bërë të ndiheni të dashura dhe nën kujdes. Ndonjëherë mund të jetë tepër, por ju patjetër duhet ta dini që ai ka rënë në dashuri.Akrepi-Djemtë Akrep janë tepër pasionantë dhe të dashur, por vetëm me njerëzit e duhur. Duhet kohë që të hapet, por kur e bëjnë këtë është sikur të zbulojnë një botë krejt të re. Të gjitha emocionet, ëndrrat, ndjenjat më të thella dhe dëshirat e tyre të fshehura, ai nuk do t’ju fshehë asgjë! Dhe kështu do ta kuptoni që është plotësisht i dashuruar me ju.

Shigjetari-Kur meshkujt e Shigjetarit bien në dashuri, e gjithë vëmendja e tyre kthehet tek ju. Ai do të investohet në lumturinë tuaj dhe do ta tregojë atë në mënyra të ndryshme, thjesht nga dëshira për t’ju ??bërë të qeshni deri tek ndihma për çfarëdo problemi që mund të përjetoni në jetë. Bëhuni gati të qeshni dhe të jeni gruaja më e lumtur në botë.Bricjapi-Burrat Bricjap janë shumë praktikë në gjithçka që bëjnë, përfshirë dashurinë. Po, ata nuk janë më romantikët nga të gjitha shenjat e Zodiakut, por kjo nuk do të thotë se ata nuk dinë të tregojnë ndjenjat e tyre. Nëse jeni duke kaluar vështirë financiare, atëherë ai do ta ndajë atë përgjegjësi me ju. Ai do të kujdeset për ju me veprimet e tij dhe ju do të ndjeni se e bën gjithçka me dashuri.

Ujori-Djemtë e Ujorit kanë idenë e tyre për atë që është romantike dhe janë shumë krijues kur bëhet fjalë për dashurinë dhe marrëdhëniet. Rrallë e zbulon këtë anë të tij në publik! Ai mund të bëjë një dhuratë të krijuar me dorë, ose të shkruajë një poezi.Peshqit-Burrat Peshq janë shumë të drejtpërdrejtë kur bëhet fjalë për dashurinë. Djemtë e Peshqve bëhen shumë emocionalë dhe natyra e tyre krijuese i bën ata të dalin me mënyra të reja për të treguar dashurinë e tyre çdo ditë. Mund të jetë diçka e vogël si t`ju befasojë me një filxhan kafe në krevat apo një propozim për të bërë yoga së bashku.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *